prawo karne
prawo GOSPODARCZE
prawo cywilne
prawo RODZINNE
prawo ADMINISTRACYJNE
prawo HANDLOWE

Rozwód – czym może skutkować?

Rozwód jest z pewnością zdarzeniem wyjątkowo osobistym i budzącym skrajne emocje. Z perspektywy prawnej również jest doniosłym postępowaniem, którego wynik może silnie wpływać na kondycję życiową byłych małżonków. Towarzyszący stres i znaczenie sprawy, dla zapewnienia prawidłowości wykonywanych czynności, wymagają odpowiedniej reprezentacji. W takich przypadkach nie ma miejsca na błędy i potknięcia, dodatkowo trudna i niezrozumiała powszechnie procedura cywilna, może wręcz uniemożliwić samodzielne działanie.

Podczas postępowania rozwodowego rozstrzygane są niezwykle ważkie kwestie jak: władza rodzicielska nad małoletnimi dziećmi, alimenty na rzecz małoletniego dziecka lub małżonka czy kontakty z dzieckiem. O tym przesądza zwykle wina rozkładu pożycia, by skutecznie bronić się przed drugą stroną należy oddać sprawę w ręce specjalisty, jakim jest prawnik. Ten pomoże w doprowadzeniu do pomyślnego zakończenie sprawy, a w wyjątkowo trudnych przypadkach i silnych konfliktach może okazać się niezbędny.

Potrzebujesz pomocy lub wsparcia?

Skontaktuj się

Jakie świadczenia oferuje prawnik?

Opieka nad sprawą ma swój początek w zapoznaniu się ze sprawą i konsultacjami. Profesjonalny adwokat szczegółowo zapoznaje się z sytuacją i próbuje znaleźć najbardziej efektowną linię obrony lub rozwiązanie. Już na tych pierwszych spotkaniach powinno dojść do szczegółowego omówienia proponowanych strategii. Prawnik jest w stanie wskazać również ewentualne wątpliwości co do przebiegu sprawy – samego procesu rozwodowego, jak i postępowań pobocznych.

Prawnik pomoże uprościć przebieg rozwodu i być może znacznie je przyspieszyć. Mediacje między małżonkami okazują się w niektórych sprawach bardzo skuteczne, przede wszystkim pozwalają unikną długich rozpraw na salach sądowych, które potrafią być wycieńczające, kosztować wiele nerwów i czasu. Poza murami wymiaru sprawiedliwości niekiedy łatwiej jest negocjować i pójść na kompromis. Mediacje z udziałem fachowca – prawnika oferują klarowność, klient na bieżąco jest informowany o skutkach prawnych i może liczyć na obiektywną poradę.

Co więcej, zaplecze doświadczenia i wiedzy jakie posiada prawnik gwarantują odpowiednie przygotowanie się do sprawy. Prawnik sporządza wszelkie dokumenty – wnioski, pisma czy pozwy. Wie również jakie dowody przedstawić w toku rozprawy i na co się powołać. Warto pamiętać, że na adwokacie ciąży obowiązek zachowania tajemnicy. Poufność powierzonych informacji daje furtkę do tego, by współpraca przebiegała w atmosferze wzajemnego zaufania. Tak ukształtowane relacje dają duże szanse na kontrolowanie przebiegu sprawy i pomyślny finał. I ostatecznie prawnik reprezentuje strony w sądzie. Wspomniane zaufanie buduje między klientem a prawnikiem poczucie wsparcia, a to bez wątpienia wpływa na pewność uczestników postępowania podczas wystąpienia przed sądem i w trakcie walki o swoje roszczenia.

Prawnik – rozwody Olsztyn

Naszą Kancelarię wyróżnia fachowość i profesjonalizm. Działamy w charakterze reprezentantów dla naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę, że z uwagi na stres, częsty udział dzieci w całym toku sprawy samodzielne dbanie o tak skomplikowane sprawy, jak sądowe bywa uciążliwe. Istnieje pewna teza, że w życiu należy otaczać się samymi specjalistami. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy staramy się to udowodnić na każdym kroku. Wszelkie zlecone nam sprawy (rozwody) traktujemy z należytą uwagą i szacunkiem, w każdą sprawę staramy się zaangażować najlepiej jak umiemy.

Dążymy również do tego, by całe postępowanie rozwodowe odbyło się przy jak najmniejszym nakładzie nerwów i czasu naszych klientów. Staramy się negocjować korzystne ugody i sprowadzać sprawę do końca, oczywiście nie zaniedbując jej, a skutecznie prowadząc rokowania. Kluczowe w tym aspekcie jest zaufanie wobec pełnomocnika, dlatego do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i staramy się zrozumieć jego oczekiwania i potrzeby. Naszym priorytetem jest bieżąca pomoc, a przede wszystkim zapewnienie satysfakcji z naszych usług.

Naszą siedzibą jest Olsztyn, jednak nie ograniczamy się ściśle tylko do tego okręgu. Zapraszamy do kontaktu, oferujemy wstępne doradztwo i służymy konsultacją!