prawo karne
prawo GOSPODARCZE
prawo cywilne
prawo RODZINNE
prawo ADMINISTRACYJNE
prawo HANDLOWE

Kancelaria Adwokacka w Olsztynie w ramach w ramach prawa rodzinnego i opiekuńczego oferuje swoim klientom usługi takie jak:

  • prowadzenie spraw z zakresu rozwodu i separacji

  • prowadzenie spraw z zakresu podziału wspólnego majątku

  • prowadzenie spraw o alimenty

  • prowadzenie spraw z zakresu ustalenia ojcostwa oraz macierzyństwa

  • prowadzenie spraw o ustalenie kontaktów z małoletnimi

Prawo rodzinne, uregulowane ustawą Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy (Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Dz. U. nr 9, poz. 59 z 1064 r.), która w dziale III szczegółowo określa zasady, według których zasądzane są alimenty. Sama znajomość przepisów nie wystarczy jednak, aby ubiegać się o alimenty lub płacić je comiesięcznie w adekwatnej do swoich dochodów wysokości. Prawo rodzinne i opiekuńcze jest dziedzina prawa, wymagającą szczególnego wyczucia, dyskrecji oraz umiejętności działania na rzecz dobra rodziny. To jestem w stanie zagwarantować.

Alimenty – podstawowe zagadnienia

Alimenty są zobowiązaniem, powstającym na rzecz narodzonego dziecka, koniecznym do wypłacania comiesięcznie, aż do osiągnięcia przez nie pełnoletności. Dotyczą ponadto dzieci po ukończeniu 18 r.ż. w przypadku, gdy zechcą one podjąć dalsze kształcenie, uniemożliwiające podjęcie. Przede wszystkim dotyczy ono zstępnych linii prostej czyli dzieci. Alimenty mogą zostać zasądzone również małżonkowi podczas rozwodu, a także dalszej rodzinie. Obowiązek alimentacyjny to nie tylko comiesięczny przelew w kwocie, ustalonej sądownie lub polubownie. To również wychowanie, zapewnienie dziecku możliwości rozwoju oraz doskonalenia. Obowiązek alimentacyjny na dziecko niepełnosprawne, niemogące podjąć zatrudnienia nie ustaje. Przeciwnie jest w przypadku gdy dorosłe, uczące się dziecko celowo zaniedbuje obowiązki,  unika znalezienia pracy.

Sprawy rodzinne – zakres usług

Wiedza w zakresie przepisów prawnych jest oczywiście bardzo przydatna i warto znać podstawowe przepisy, pozwalające zwiększyć pewność siebie w wielu, codziennych sytuacjach. Tak jest w przypadku alimentów oraz pozostałych przepisów rodzinnych i opiekuńczych. W tej dziedzinie prawa najważniejsze jest dobro małoletnich dzieci. Wspomóż się działaniami profesjonalisty. Potrzebny jest adwokat od alimentów w Olsztynie? Zapraszam do zapoznania się ze stroną internetową i kontaktu. Oferuję profesjonalną pomoc prawną w zakresie prawa rodzinnego. W zakres moich usług wchodzi:

  • pomoc prawna w kwestii nabycia alimentów:wnioski, prowadzenie spraw,
  • ustalenie ojcostwa lub macierzyństwa-pomoc prawna, prowadzenie spraw,
  • reprezentacja w sprawach rozwodowych,
  • podział majątku wspólnego-pomoc prawna,
  • ustalenie kontaktów z małoletnimi dziećmi-prowadzenie spraw.

Moja kancelaria mieści się w Olsztynie, a obszar działania to miasto Olsztyn oraz okolica. Jako adwokat, zajmujący się sprawami rodzinnymi, alimentami, pomogę Ci zrozumieć, zinterpretować przepisy prawa oraz wybrać optymalne rozwiązanie dla dobra najmłodszych.

Prawo rodzinne – wybierz specjalistę z doświadczeniem

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w praktyce adwokackiej nabyłem umiejętności, niezbędne w toku postępowań sądowych. Poza dokładną znajomością przepisów cechuje mnie empatia, wyczucie, wysoka kultura osobista oraz indywidualne, życzliwe podejście do każdego klienta. Jestem adwokatem od alimentów, który w profesjonalny sposób przeprowadzi Cię przez prawne aspekty trudnych, osobistych wydarzeń. Jeśli masz do czynienia z prawem rodzinnym i zależy Ci na odpowiednim ustaleniu oraz egzekwowaniu alimentów zapraszam do kontaktu. Odpowiem na Twoje pytania i wspólnie obierzemy właściwą strategię działania. Adwokat, dla którego alimenty to przedmiot praktyki zawodowej jest obyty w sprawach rodzinno-opiekuńczych. Dzięki nieustannemu kontaktowi ze zmieniającymi się przepisami oraz realiami sali sądowej można zyskać pewność siebie oraz nabyć cenne doświadczenia.

Pomoc prawna w kwestii alimentów w Olsztynie

Samodzielne dochodzenie praw dziś się nie sprawdza. W toku postępowania musisz wykazać się bezbłędnością oraz stanowczością, nie zapominając o przygotowaniu merytorycznym oraz pewności siebie. Na sali sądowej nie ma miejsca na wspomnienia, sentymenty, zawahania. Udział doświadczonego adwokata w postępowaniu alimentacyjnym jest niezbędny w celu usprawnienia przebiegu sprawy oraz osiągnięcia założonych efektów. Zapraszam.